Ogród w bibliotece

Ogród i biblioteka to pełnia życia. To dwa światy odległe i bliskie sobie. Kto ma obydwa, ma wszystko, mówił Cyceron. A ogród w bibliotece to przenikanie światów i pełnia pełni. Drzewa i książki wspólnie rzucają cień; owoce dojrzewają, idee również. Ogród w Bibliotece powstaje po to, by mógł tutaj zakwitnąć duch opowieści. Ma się rozumieć, opowieści o książkach i o czytaniu. Będzie tu miejsce na historie obszerne i kameralne, na ciągle nowe, chociaż świetnie je znamy, i na te, które marzą, aby wyjść z cienia. Powieści, listy, pamiętniki, biografie. Baśnie – nie może przecież zabraknąć baśni. I bardzo dużo wieku XIX, bo ten jest, jak wiadomo, dobry na wszystko.

RSS iTunes Youtube Spotify Google Podcasts Podcast Index

Alfabet "Nocy i dni" - A jak Agnieszka

2022-09-30

„Noce i dnie” należą do tych powieści, które mieszczą w sobie cały świat. Co miesiąc będziemy składać w tym świecie wizytę, by spróbować go poznać od A do Z.

A jak Agnieszka: kim jest córka Barbary i Bogumiła, z których jedno stoi po stronie nocy, drugie – po stronie dnia? Śledź podcast na… • Stronie domowej: https://ogrodwbibliotece.pl • Spotify: https://open.spotify.com/show/72D2Uwx... • Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0... • Podcast Index: https://podcastindex.org/podcast/5359234 Projekty grafik: Sylwia Szołtysek Montaż dźwięku: Patryk Miś

Pobierz
Typ pliku: MP3 - Rozmiar: 21 MB - Długość: 9:00m (320 kbps 44100 Hz)

Powered by Podcast Generator, an open source podcast publishing solution | Theme based on Bootstrap