Ogród w bibliotece

Ogród i biblioteka to pełnia życia. To dwa światy odległe i bliskie sobie. Kto ma obydwa, ma wszystko, mówił Cyceron. A ogród w bibliotece to przenikanie światów i pełnia pełni. Drzewa i książki wspólnie rzucają cień; owoce dojrzewają, idee również. Ogród w Bibliotece powstaje po to, by mógł tutaj zakwitnąć duch opowieści. Ma się rozumieć, opowieści o książkach i o czytaniu. Będzie tu miejsce na historie obszerne i kameralne, na ciągle nowe, chociaż świetnie je znamy, i na te, które marzą, aby wyjść z cienia. Powieści, listy, pamiętniki, biografie. Baśnie – nie może przecież zabraknąć baśni. I bardzo dużo wieku XIX, bo ten jest, jak wiadomo, dobry na wszystko.

RSS iTunes Youtube Spotify Google Podcasts Podcast Index

Odcinek 14 - Metafizyka i półświatek

2023-04-02

Dosadna, sensacyjna, a zarazem mistyczna i zamyślona – taka jest pierwsza powieść Isaaca Bashevisa Singera przełożona bezpośrednio z jidysz.

Dla wszystkich rozkochanych w jego twórczości to dar tak piękny, jak zdobiony chanukowy drejdel, wielka radość autora z czasów dzieciństwa. Książka odcinka: Isaac Bashevis Singer, "Ruda Kejla", przeł. Krzysztof Modelski, Fame Art, Niemce 2022.

Pobierz
Typ pliku: MP3 - Rozmiar: 80 MB - Długość: 33:24m (320 kbps 44100 Hz)

Powered by Podcast Generator, an open source podcast publishing solution | Theme based on Bootstrap